Naudingos nuorodos


Naujienos
Dėl vaistinio preparato Clarinase tiekimo atnaujinimo
2018-11-15

Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato Clarinase (loratadinas/pseudoefedrinas) 10 mg/240 mg pailginto atpalaidavimo tabletės N7 tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Kvietimas į praktinį susitikimą Vilniuje „Pasirengimas vaistų pakuočių saugumo priemonių įgyvendinimui Lietuvoje. Vaistinės / Gydymo įstaigos“.
2018-11-15

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VVKT) ir Nacionalinė vaistų verifikacijos organizacija (toliau – NVVO) maloniai kviečia dalyvauti praktiniame susitikime „Pasirengimas vaistų pakuočių saugumo priemonių įgyvendinimui Lietuvoje. Vaistinės / Gydymo įstaigos“.

Kvietimas į praktinį susitikimą Kaune „Pasirengimas vaistų pakuočių saugumo priemonių įgyvendinimui Lietuvoje. Vaistinės / Gydymo įstaigos“.
2018-11-15

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VVKT) ir Nacionalinė vaistų verifikacijos organizacija (toliau – NVVO) maloniai kviečia dalyvauti praktiniame susitikime „Pasirengimas vaistų pakuočių saugumo priemonių įgyvendinimui Lietuvoje. Vaistinės / Gydymo įstaigos“.

Vaistų rinkos dalyvių dėmesiui – informacija apie vaistų pakuočių apsaugos priemones
2018-11-14

Primename, jog nuo 2019 m. vasario 9 d. bus pradėtas taikyti Europos Komisijos deleguotasis Reglamentas (ES) 2016/161, kuriuo nustatomos išsamios apsaugos priemonių ant žmonėms skirtų vaistų pakuotės naudojimo taisyklės ir taip papildoma Europos Parlamento direktyva 2001/83/EB (toliau - Deleguotasis Reglamentas). Deleguotame Reglamente išsamiai išdėstyti reikalavimai vaistų pakuočių unikaliems identifikatoriams ir kaupykloms, reglamentuotos vaistų rinkos dalyvių pareigos bei nurodoma, kada ir kaip turėtų būti tikrinimas vaistų pakuočių unikalių identifikatorių autentiškumas ir kas tai turėtų atlikti.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-11-13

Informuojame, kad tebėra sutrikęs vaistinio preparato Dobutamine Claris (dobutaminas) 12,5 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai. Tiekimą planuojama atnaujinti iki  2019 m. birželio 30 d.

Dėl vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimo panaikinimo
2018-11-07

Informuojame, kad Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos viršininko 2018 m. lapkričio 7 d. įsakymu panaikinamas vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimas. Vaistinių preparatų sąrašą rasite čia.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-11-06

Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Vaistinių preparatų vagystė Rumunijoje
2018-11-05

Europos vaistų agentūra 2018 m. lapkričio 5 d. informavo, kad iš logistikos sandėlio Rumunijoje buvo įvykdyta  vaistinio preparato Tarceva 150 mg (serija B4365B02, galiojimo data 10/2021) 479 pakuočių vagystė (pakuotės rumunų kalba).

Septintą kartą posėdžiavo ES Dvynių projekto farmacijos, medicinos prietaisų ir farmacinės veiklos srityje priežiūros komitetas
2018-11-02

2018 m. spalio 11 d. įvyko septintasis Europos Sąjungos finansuojamo Dvynių programos projekto „Moldovos Respublikos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros, kaip vaistų, medicinos prietaisų ir farmacinės veiklos reguliavimo agentūros, stiprinimas“ priežiūros komiteto posėdis.

Moldovoje organizuota konferencija racionalaus vaistų ir medicinos prietaisų vartojimo bei aktyvaus pranešimų apie NRV teikimą tema
2018-11-02

Moldovoje organizuota konferencija, skirta skatinti racionalų vaistų ir medicinos prietaisų vartojimą bei aktyvų pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vaistus teikimą

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-11-02

Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Dėl vaistinių preparatų Exoderil, Coxitor ir Torasemide HEXAL tiekimo atnaujinimo
2018-11-02

Informuojame, kad atnaujintas vaistinių preparatų Exoderil (naftifino hidrochloridas) 10 mg/g kremas, Coxitor (etorikoksibas) 120 mg plėvele dengtos tabletės, Coxitor (etorikoksibas) 60 mg plėvele dengtos tabletės ir Torasemide HEXAL (torazemidas) 100 mg tabletės tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Dėl vaistinių preparatų Vancomycin Kabi ir Irinotecan Fresenius tiekimo atnaujinimo
2018-10-31

Informuojame, kad atnaujintas vaistinių preparatų Vancomycin Kabi 500mg milteliai infuzinio tirpalo koncentratui N1 ir Irinotecan Fresenius 40mg/2ml koncentratas infuziniam tirpalui N1 tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Tendencingai skleidžiama informacija apie nepasitikėjimą generiniais vaistais griauna pasitikėjimą ES
2018-10-30

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) reiškia susirūpinimą dėl skleidžiamų melagingų kalbų apie farmacijos sektorių ir sąmoningą žmonių klaidinimą dėl vaistų kokybės. Viešoje erdvėje pasirodžiusi informacija, kad neva generiniai vaistai yra nekokybiški, o pacientai turėtų rinktis tik brangius vaistus yra klaidinantys ir netgi galėtų būti prilyginti antivalstybinei veiklai.

Dėl vaistinio preparato Madopar tiekimo atnaujinimo
2018-10-29
Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato Madopar (levodopa/ benserazidas) 100 mg/25 mg disperguojamosios tabletės tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Kiek įtakos gydymuisi generiniais vaistais turi nocebo efektas ?
2018-10-29

Efektyvus ar neturintis reikiamo gydomojo poveikio? Kokybiškas, nes brangus ar pigus originalo pakaitalas? Saugus vartoti ar sukeliantis daugiau nepageidaujamų reakcijų? Tai, ko gero, pagrindiniai teiginiai, kuriais, tarsi vinimis prie kryžiaus, paskutiniuoju metu yra kalami generiniai vaistai. Tyrimais įrodyta, kad gydymosi sėkmei labai didelę reikšmę turi  du dalykai: specifinis tinkamai parinktų vaistų ar procedūrų veikimas į tam tikrą organą ar procesą, vykstantį organizme bei paciento lūkesčiai.  Kai lūkesčiai yra teigiami, jų poveikis sveikatai vadinamas placebo efektu ir, atvirkščiai, kai tikimasi blogiausio, tuomet „gydyti“ pradeda nocebo efektas.

VVKT pradėjo administracinių nusižengimų teiseną dėl 2018 m. spalio 3 d. INIT TV parodyto reportažo
2018-10-26

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba) informuoja, kad pradėjo administracinių nusižengimų teiseną dėl 2018 m. spalio 3 d. INIT TV parodyto reportažo, kuriame prof. A. Laiškonis kaltina sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą dėl patentinių (originalių) vaistų išėmimo iš kompensuojamų vaistų sąrašo ir rodomi tam tikri receptiniai vaistinių preparatai.

Dėl 2018 m. rugsėjo 28 d. Europos Komisijos sprendimo
2018-10-25

2018 m. rugsėjo 28 d. Europos Komisija priėmė sprendimą dėl žmonėms skirtų vaistų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos liutecio (177 Lu), registracijos pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2001/83/EB 107e straipsnį.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-10-24

Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Lenkijos, Lietuvos ir Moldovos vaistų agentūrų atstovai susitikime aptarė aktualius vaistų ir medicinos prietaisų klausimus
2018-10-23

Spalio 18 dieną Sopote, Lenkijoje, įvyko Lenkijos Vaistų, medicinos prietaisų ir biocidų agentūros, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos bei Moldovos Respublikos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros vadovų susitikimas.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 15 Pirmyn ->