Naudingos nuorodos
Naujienos
Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai – dar vienas tarptautinis pripažinimas
2018-06-04

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) sulaukė dar vieno oficialaus tarptautinio pripažinimo. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kompetentinga institucija Maisto ir vaistų administracija (FDA) nuo 2018 m. gegužės 24 dienos Lietuvą įtraukia į JAV – ES abipusio pripažinimo sutartį vaistų reguliavimo ir priežiūros srityje.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-06-01

Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Dėl vaistinio preparato Inflectra tiekimo atnaujinimo
2018-06-01

Informuojame, kad nuo 2018-06-05 bus atnaujintas vaistinio preparato Inflectra (infliksimabas) 100 mg milteliai infuzinio tirpalo koncentratui  tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Vaistinių preparatų vagystės iš Portugalijos vaistinės
2018-05-28

Portugalijos kompetentingos valdžios institucija INFARMED informuoja, kad 2014-2017 metais iš Portugalijos vaistinės buvo įvykdytos vaistinių preparatų vagystės. Bendras pavogtų vaistinių preparatų pakuočių kiekis yra apie 14 000. Vaistinė negalėjo nustatyti kiek konkrečiai kiekvieno preparato pakuočių buvo pavogta, tačiau yra žinomi 2016-2017 metais pavogtų vaistinių preparatų pavadinimai ir serijos.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-05-25

Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Estijoje vyko Baltijos šalių vaistų agentūrų susitikimas
2018-05-24

Gegužės 10 dieną Tartu (Estija) vyko tradicinis kasmetinis Baltijos šalių vaistų agentūrų susitikimas, kuriame dalyvavo Estijos, Latvijos ir Lietuvos vaistų agentūrų vadovai bei 40 specialistų iš visų trijų valstybių. Susitikimo tikslas buvo pasikeisti turima informacija, rasti naujų sričių, kuriose būtų galima taip pat sėkmingai bendradarbiauti, kaip iki šiol, taip pat suderinti įvairių procedūrų vaistų reguliavimo srityje pozicijas. Susitikime taip pat dalyvavo Latvijos Maisto produktų ir veterinarijos tarnybos, Lietuvos Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto bei Lietuvos Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai.

Dėl 2018 m. gegužės 16 d. Europos Komisijos sprendimo
2018-05-23

2018 m. gegužės 16 d. Europos Komisija priėmė sprendimą dėl žmonėms skirtų vaistų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos metotreksato, registracijos pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2001/83/EB 107e straipsnį.

Dėl hidroksietilkrakmolo saugumo
2018-05-23

Europos vaistų agentūros (toliau – EVA) farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (toliau – PRAC), atsižvelgęs į Europos Komisijos prašymą įvertinti tam tikrus aspektus, susijusius su infuzinių vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra hidroksietilkrakmolo (toliau – HEK), registracijos sustabdymu, patvirtino ankstesnę rekomendaciją dėl šių vaistinių preparatų registracijos sustabdymo visoje Europos Sąjungoje.

Dėl dolutegraviro saugumo
2018-05-23

Europos vaistų agentūra (toliau – EVA) šiuo metu vertina preliminarius tyrimo, kurio metu buvo nustatyti 4 apsigimimų atvejai, rezultatus. Šio tyrimo metu kūdikiams, kurių motinos nėštumo metu vartojo dolutegravirą, buvo nustatyta tokių apsigimimų kaip įskilas stuburas (spina bifida).

Dėl Esmya saugumo
2018-05-23

Europos vaistų agentūros (toliau – EVA) farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (toliau – PRAC) baigė pakartotinę vaistinio preparato Esmya, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos ulipristalio acetato, peržiūrą, kuri buvo pradėta gavus pranešimų apie sunkius kepenų pažeidimus. PRAC, įvertinęs turimus duomenis, nusprendė, kad šio vaistinio preparato negalima vartoti moterims, turinčioms kepenų veiklos sutrikimų.

Reikiamą vaistinę raskite specialiame žemėlapyje
2018-05-22

Netoli namų esanti vaistinė šiuo metu nebedirba? O gal esate išvykę, lankotės kitame mieste ir Jums netikėtai prireikė vaistų? Nežinote, kur rasti artimiausią vaistinę? Jums tereikia po ranka turėti kompiuterį ar išmanųjį telefoną bei interneto ryšį.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-05-21
Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Papildoma rizikos mažinimo priemonė vaistiniams preparatams, turintiems teratogenetinį ar fetotoksinį poveikį
2018-05-18

Baltijos šalių vaistų agentūros gegužės 10 d. buvo susitikusios Tartu (Estijoje). Susitikimo metu vykusioje diskusijoje dėl vaistinių preparatų pakuočių buvo susitarta dėl bendro vaizdinio priminimo (įspėjimas ir piktograma), įspėjančio pacientą apie teratogenetinį ar fetotoksinį vaistų poveikį.

Tarnyboje su oficialiu vizitu lankėsi delegacija iš Lenkijos
2018-05-17

Gegužės 17 dieną Valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje (VVKT) su oficialiu vizitu lankėsi svečiai iš Lenkijos: Sveikatos apsaugos ministerijos viceministras Dr. Zbigniew J.  Król,  Medicinos technologijų vertinimo ir tarifikacijos agentūros prezidentas Dr. Roman Topór-Mądry,  Medicinos technologijų vertinimo ir tarifikacijos agentūros Sveikatos apsaugos departamento direktorius Dominik Dziurda bei Medicinos technologijų vertinimo ir tarifikacijos agentūros Sveikatos apsaugos departamento analitikė Katarzyna Kędzior.

Vaistinių dėmesiui
2018-05-17

Perduodame nacionalinės vaistų verifikacijos pranešimą bei prašome susitelkti ir dėti visas pastangas, kad būtų tinkamai pasirengta vaistinių preparatų pakuočių apsaugos priemonių tikrinimui.

Dėl URISPAS 200 mg plėvele dengtos tabletės saugumo informacijo
2018-05-15

Informuojame, kad pasikeitė vaistinio preparato URISPAS 200 mg plėvele dengtos tabletės registracijos pažymėjimų priedų saugumo informacija.

Dėl Hexoraletten N 5 mg/1,5 mg kietosios pastilės saugumo informacijos
2018-05-15

Informuojame, kad pasikeitė vaistinio preparato Hexoraletten N 5 mg/1,5 mg kietosios pastilės registracijos pažymėjimų priedų saugumo informacija.

Dėl COAXIL 12,5 mg dengtos tabletės saugumo informacijos
2018-05-15

Informuojame, kad pasikeitė vaistinio preparato COAXIL 12,5 mg dengtos tabletės registracijos pažymėjimų priedų saugumo informacija. 

Kiek vaistų suvartojome per 2017 metus?
2018-05-15

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) atliko vaistinių preparatų suvartojimo analizę, kuria buvo siekta išsiaiškinti, kiek vaistų Lietuvos gyventojai suvartojo per praėjusius metus.

Dėl vaistinio preparato Ventolin tiekimo atnaujinimo
2018-05-15

Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato Ventolin (salbutamolis) 2,5 mg/2,5 ml purškiamasis įkvepiamasis tirpalas  tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

<- Atgal 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 14 Pirmyn ->