Naudingos nuorodos
Naujienos
Mažinama administracinė našta sveikatos priežiūros įstaigoms (VASPVT)
2018-05-14

Valstybinė akreditavimo  sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) inicijavo licencijavimo taisyklių pakeitimą, siekdama asmens sveikatos priežiūros įstaigoms palengvinti informacijos apie specialistus teikimą bei sumažinti reikalavimus viename pastatų komplekse veikiančioms įstaigoms, nesumažinant pacientų saugos bei paslaugų kokybės.

Moldovos Respublikoje penktam posėdžiui susirinko ES Dvynių projekto farmacijos, medicinos prietaisų ir farmacinės veiklos srityje priežiūros komitetas
2018-05-11

2018 m. balandžio 19 d. įvyko penktasis Europos Sąjungos finansuojamo Dvynių programos projekto „Moldovos Respublikos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros, kaip vaistų, medicinos prietaisų ir farmacinės veiklos reguliavimo agentūros, stiprinimas“ priežiūros komiteto posėdis. Jo metu buvo įvertinti ir aptarti jau nuveikti darbai, taip pat suplanuotos veiklos kitam 2018 m. ketvirčiui.

Vaistinių preparatų vagystė Rumunijoje
2018-05-11

Europos vaistų agentūra informuoja, kad 2018 metų balandžio 27-28 dienomis Rumunijoje, transportavimo metu įvykdyta vaistinių preparatų vagystė. Visų vaistinių preparatų pakuočių ženklinimas yra rumunų kalba. Pavogtų preparatų ir jų serijų sąrašas.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-05-10

Informuojame, kad tebėra sutrikęs vaistinių preparatų Amiokordin (amjodaronas) 200 mg tabletės ir Elicea (escitalopramas) 10 mg burnoje disperguojamos tabletės tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai. Vaistinio preparato Amiokordin (amjodaronas) 200 mg tabletės tiekimą planuojama atnaujinti 2018 m. rugpjūčio mėn.

A. Veryga „Tarptautinis bendradarbiavimas padės pacientams reikalingus vaistus gauti greičiau“
2018-05-07

Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Nyderlandų sveikatos apsaugos ministras Bruno Bruins pasirašė bendrą susitarimą, kuriuo siekiama glaudesnio bendradarbiavimo tarp šalių vaistinių preparatų srityje. Susitarimu siekiama stiprinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos Respublikos ir Nyderlandų bei pasidalinti patirtimi ir žiniomis vaistinių preparatų bei jų kokybės, saugumo, efektyvumo vertinimo srityse. Susitarime numatytos bendradarbiavimo formos ir būdai padės užtikrinti, kad pacientus greičiau pasiektų jiems reikalingi nauji vaistiniai preparatai. Susitarimą inicijavo Nyderlandų Vyriausybė, kuri skyrė ir lėšas, reikalingas jam įgyvendinti. Susitarime numatytos veiklos bus įgyvendintos  iki 2020-ųjų metų.

Dėl vaistinio preparato Diacomit tiekimo atnaujinimo
2018-05-04
Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato Diacomit (stiripentolis) 500 mg milteliai geriamajai suspensijai tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Dėl vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimo panaikinimo
2018-05-04
Informuojame, kad Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos viršininko 2018 m. gegužės 4 d. įsakymu panaikinamas vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimas. Vaistinių preparatų sąrašą rasite čia.
Slapti pirkėjai jau gali apsilankyti vaistinėse
2018-05-03

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) primena, kad nuo gegužės 1 d. vaistinėse jau gali apsilankyti vadinamieji slapti pirkėjai, kurie kontrolinius pirkimus vykdys ir tikrins, ar tinkamai vaistinėse išduodami vaistai pacientams tik tuo atveju, jei bus gauta žmonių skundų. Ši naujovė buvo atidėta pusmečiui, kad būtų galima deramai pasiruošti visoms pusėms.

Moldovos Respublikos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros ekspertai dalyvavo geros gamybos ir farmakologinio budrumo praktikos mokymuose
2018-05-03

2018 metų balandžio 23-27 dienomis Lietuvoje lankėsi Europos Sąjungos finansuojamo Dvynių programos projekto „Moldovos Respublikos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros, kaip vaistų, medicinos prietaisų ir farmacinės veiklos reguliavimo agentūros, stiprinimas“ ekspertai iš Moldovos. Tai jau trečiais mokomasis vizitas Lietuvoje, kuriuo tikslas – stiprinti kolegų iš Moldovos Respublikos profesinius gebėjimus.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-05-02

Informuojame, kad tebėra sutrikęs vaistinio preparato Mofenstra (montelukastas) 4 mg kramtomosios tabletės  tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai. Tiekimą planuojama atnaujinti 2018 m. birželio mėn. pabaigoje.

Informacija apie Administracinių (biuro) patalpų Klaipėdoje nuomos pirkimą skelbiamų derybų būdu
2018-05-02

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, juridinio asmens kodas 191351864, Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius, numato išsinuomoti administracinės paskirties (biuro) patalpas Perkančiosios organizacijos funkcijoms ir veiklai vykdyti Klaipėdos mieste. Pirkimas vykdomas skelbiamų derybų būdu.
Su pirkimo sąlygomis galima susipažinti čia.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-04-26

Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Lietuvos vaistų verifikacijos sistema
2018-04-26
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba dalinasi Nacionalinės vaistų verifikacijos organizacijos geromis naujienomis.
Iššūkiai ir tendencijos, naudojant brangias medicinos priemones (VASPVT)
2018-04-26

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) valdo nacionalinius duomenis apie brangių medicinos priemonių kiekį, technines savybes, išlaidas, naudojimo intensyvumą bei pasiskirstymą Lietuvoje. Brangios medicinos priemonės – tai pozitronų emisijos tomografai, linijiniai greitintuvai, magnetinio rezonanso tomografai, angiografai, kompiuteriniai tomografai, gama kameros, mamografai, diagnostiniai rentgeno ir diagnostiniai ultragarsiniai prietaisai, kurių įsigijimo kaina viršija 28 962 eurus ir su kuriomis teikiamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos visiškai ar iš dalies apmokamos iš PSDF biudžeto lėšų.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-04-23

Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Sukčiai nusitaikė į sergančiuosius diabetu: siūloma greitai išsigydyti sudėtingą ligą
2018-04-20

Internete paskutiniu metu itin sparčiai plinta klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie produktą, kuris neva leidžia greitai ir efektyviai išsigydyti vieną sudėtingiausių endokrininės sistemos ligų – diabetą. Be jokios abejonės, produkciją siūloma įsigyti, ji giriama „garsaus“ gydytojo, „pagijusių“ pacientų. Neapsigaukite – siūlomas produktas nėra vaistai.

Dėl metotreksato saugumo
2018-04-20

Europos vaistų agentūra (toliau – EVA) pradėjo pakartotinę vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra metotreksato, peržiūrą dėl galimos klaidingo dozavimo rizikos.

Dėl vaistinių preparatų CONCERTA tiekimo atnaujinimo
2018-04-20
Informuojame, kad atnaujintas vaistinių preparatų CONCERTA (metilfenidato hidrochloridas) 18 mg pailginto atpalaidavimo tabletės ir CONCERTA (metilfenidato hidrochloridas) 36 mg pailginto atpalaidavimo tabletės tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-04-19

Informuojame, kad tebėra sutrikęs vaistinio preparato CLARITHROMYCIN GRINDEKS (klaritromicinas) 500 mg   plėvele dengtos tabletės tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai. Tiekimą planuojama atnaujinti 2018 m. gegužės 25 d.

Dėl vaistinio preparato Sodium chloride Kabi tiekimo atnaujinimo
2018-04-18
Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato Sodium chloride Kabi (natrio chloridas) 9 mg/ml tirpiklis parenteriniam vartojimui, 5 ml N20 tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
<- Atgal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 14 Pirmyn ->