Naudingos nuorodos
Naujienos
Socialiniuose tinkluose dovanojami jau pradėti, bet nebaigti vartoti vaistiniai preparatai. Kodėl negalima tokių vartoti?
2018-02-22

Šis netrukus pasibaigsiantis šaltasis metų sezonas – kaip niekad bjaurus ligų atžvilgiu. Įvairiausių virusų atakos tiek mažus, tiek didelius pradėjo varginti dar ankstyvą rudenį ir kol kas nepanašu, kad sergančiųjų sparčiai mažėtų. Rimtą smūgį daliai žmonių taip pat sudavė  gripas ir jo komplikacijos. Kokias klaidas daro žmonės, gydydamiesi patys?

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-02-21

Informuojame, kad nuo 2018 m. liepos 2 d. nutraukiamas vaistinio preparato Silgard injekcinė suspensija užpildytame švirkšte tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai. Nuo 2018 m. liepos 2 d. bus pradėtas tiekti vaistinis preparatas Gardasil injekcinė suspensija. Vakcinos Gardasil injekcinė suspensija tiekimas bus užtikrintas 11 metų mergaitėms, kurios yra skiepijamos pagal Nacionalinę imunizacijos programą.

Dėl odontologijos kabinetams reikalingų vaistinių preparatų pardavimo
2018-02-15

Pateikiame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento informaciją:

Dėl retinoidų saugumo
2018-02-15

Europos vaistų agentūros (toliau – EVA) Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas, išnagrinėjęs retinoidų poregistracinio laikotarpio bei literatūros duomenis, rekomenduoja atnaujinti nėštumo prevencijos priemones bei į informacinius dokumentus įtraukti įspėjimą apie galimą nervų bei psichikos sutrikimų (tokių kaip depresija, nerimas bei nuotaikų kaita) riziką.

Dėl flupirtino saugumo
2018-02-15

Europos vaistų agentūros (toliau – EVA) farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (toliau – PRAC)  rekomenduoja sustabdyti vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra flupirtino (naudojamų skausmui malšinti), registracijos pažymėjimo galiojimą.

Dėl Esmya saugumo
2018-02-15

Europos vaistų agentūros (toliau – EVA) farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (toliau – PRAC)  šiuo metu pakartotinai nagrinėja vaistinio preparato Esmya, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos ulipristalio acetato, naudos ir rizikos santykį.  Peržiūra buvo pradėta gavus pranešimų apie sunkius kepenų pažeidimus, įskaitant ir kepenų nepakankamumą, dėl kurio reikėjo atlikti kepenų transplantaciją.

Dėl valproatų saugumo
2018-02-15
Europos vaistų agentūros (toliau – EVA) farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (toliau – PRAC) rekomenduoja taikyti naujas priemones, padėsiančias apsaugoti nuo galimų apsigimimų bei vystymosi sutrikimų kūdikius, kurių motinos vartojo valproatus nėštumo metu.
Dėl vaistinio preparato Serevent Diskus tiekimo atnaujinimo
2018-02-14
Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato Serevent Diskus (salmeterolis) 50 µg/dozėje dozuoti įkvepiamieji milteliai tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Paradoksas: informacijos apie ligas turime vis daugiau, tačiau žinių, kaip teisingai pasirinkti ir vartoti vaistus – vis dėl to nepakanka
2018-02-14

Žmoniją nuo pat jos atsiradimo pradžios vargino įvairiausios ligos. Anksčiau daugybė jų buvo mirtinos, mat mūsų protėviams trūko medicininių žinių ir galimybių padėti susirgusiajam - nebuvo veiksmingų vaistų, neegzistavo vakcinos. Šiandien technologijų ir informacijos dėka gydytis galime pačiais įvairiausiais vaistiniais preparatais.  Vaistų pasiūla – milžiniška, gebame suvaldyti šimtus ligų, gyvename keliskart ilgiau nei mūsų protėviai. Deja, dažnas mūsų vaistų vartojame pernelyg dažnai, pernelyg daug, pernelyg neatsakingai. Kodėl Lietuvoje tokia stipri savigyda? Kokios jos pasekmės?

Vaistų rinka prieš 100 metų ir dabar
2018-02-12

Vaistai – viena ypatingiausių ir, ko gero, daugiausia priežiūros tiek gamybos, tiek pardavimo procesuose reikalaujančių prekių. Juk net ir pats „nekalčiausias“ vaistas gali ne tik pagydyti, bet ir pakenkti, jei jis bus vartojamas ar laikomas netinkamai. Kaip buvo kontroliuojama vaistų rinka prieš šimtą metų?

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-02-09
Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Kaip neužkibti ant sukčių kabliuko?
2018-02-07

Šaltuoju metų sezonu siauste siaučia ne tik įvairūs ligų sukėlėjai, bet ir internetiniai sukčiai, žmonėms siūlantys įsigyti neva stebuklingai tai vienokius, tai kitokius negalavimus bei sveikatos sutrikimus išgydančių preparatų. Piktybiškai sukurtose, paprastai net ne Lietuvoje registruotose, interneto svetainėse  minima produkcija dažniausiai  pristatoma kaip inovatyvus vaistas ar priemonė, išgelbstinti nuo ligų. Šiuos produktus raginama įsigyti „čia ir dabar“, su didžiule akcija. Tokių siūlymų pasitaiko ir spaudoje. Kaip atskirti, kad skleidžiama informacija neatitinka tikrovės ir neužkibti ant sukčių kabliuko?

Dėl vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimo panaikinimo
2018-02-07
Informuojame, kad Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos viršininko 2018 m. vasario 7 d. įsakymu panaikinamas vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimas. Vaistinių preparatų sąrašą rasite čia.
Dėl vaistinio preparato Betnovate tiekimo atnaujinimo
2018-02-05
Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato Betnovate (betametazonas) 1 mg/g tepalas tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Apsišaukėlių taikinyje vyrai: siūloma stebuklingai greitai išsigydyti prostatitą
2018-02-02

Į sukčių akiratį pateko vyrai – piktybiškai sukurtoje interneto svetainėje skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie produktą, neva leidžiantį greitai ir efektyviai atsikratyti prostatos ir kitų su lytine sveikata susijusių problemų. Be jokios abejonės, tinklalapyje minimą produkciją siūloma įsigyti. Žinoma, su „didžiule“ akcija.

Dėl 2018 m. sausio 24 d. Europos Komisijos sprendimo
2018-02-02

2018 m. sausio 24 d. Europos Komisija priėmė sprendimą C(2018) 213 final, kuriuos iš dalies keičiamas Sprendimas 2008/911/EB, nustatantis  augalinių medžiagų, preparatų ir jų derinių, naudojamų tradiciniams augaliniams vaistams, sąrašą. Remiantis sprendimu, minėtas sąrašas papildomas Valerijonų šaknimis (Valeriana officinalis L.).

Dėl 2018 m. sausio 24 d. Europos Komisijos sprendimo
2018-02-02

2018 m. sausio 24 d. Europos Komisija priėmė sprendimą C(2018) 218 final, kuriuos iš dalies keičiamas Sprendimas 2008/911/EB, nustatantis  augalinių medžiagų, preparatų ir jų derinių, naudojamų tradiciniams augaliniams vaistams, sąrašą. Remiantis sprendimu, minėtas sąrašas papildomas Timsrų žole (Sideritis scardica Griseb.,herba).

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-02-02
Informuojame, kad tebėra sutrikęs vaistinių preparatų CARDURA XL (doksazosinas) 4 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės N90   ir Daivobet (kalcipotriolis / betametazonas) 50 µg/0,5 mg/g gelis tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Galimi VVKT informacinių sistemų veikimo sutrikimai
2018-01-29

Informuojame, kad šį ketvirtadienį 2018-02-01, nuo 17 iki 18 val. bus atliekami VVKT serverių priežiūros darbai.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-01-26
Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
<- Atgal 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 14 Pirmyn ->