Naudingos nuorodos
Kokių vaistų reikėtų nepamiršti keliaujant?

Vasara – tas metas, kai keliaujama intensyviau nei įprastai. Valstybinės vaistų kontrolės (VVKT) specialistai primena, kaip protingai susikomplektuoti kelioninę vaistinėlę, ko derėtų nepamiršti.


 

-          Jei šeimoje – visi sveiki ir vykstama į netolimą ar neilgą kelionę, visų namie turimų vaistų su savimi vežtis tikrai nebūtina.

-          Jei sergate lėtinėmis ligomis, būtina nepamiršti tų preparatų, kurie vartojami, kasdien. Jei gydytojas neskyrė daryti pertrauką vartojant vaistus, pačiam nuspręsti ir užsiimti savigyda tikrai nereikėtų.

-          Jei vykstama į užsienį, būtina susitvarkyti sveikatos draudimą, kad reikalui esant būtų galima kreiptis į gydytoją. Keliaujant į egzotiškus kraštus, verta pasidomėti, nuo kokių ligų reikėtų pasiskiepyti.

-          Nuolat vartojantiems vienokius ar kitokius vaistus ir į užsienį vykstant ilgesniam laikui, svarbu atminti, jog į kitą šalį savo reikmėms galima  išsivežti tokį vaistų kiekį, kokį numato būtent ta valstybė, į kurią yra vykstama. Tuo reikėtų pasidomėti iš anksto.

-          Keliaujant pravartu su savimi turėti dezinfekavimo priemonę bei tvarsliavos, taip pat įvairių dydžių pleistrų.

-          Verta su savimi į kelionę pasiimti ir vaistų nuo karščiavimo ar skausmo, taip pat nuo pykinimo, viduriavimo, ypač žinant, jei ten, kur atostogausite vaistinės arti nebus.

-          Jei keliaujate poilsiauti į gamtą ir esate alergiškas, su savimi verta turėti ir vaistų nuo vabzdžių įgėlimo bei alergijos.

Vaistinėlę komplektuoti būtina tvarkingai: visus vaistus reikėtų vežtis originaliose pakuotėse, su informaciniais lapeliais. Tai padės išvengti vaistų supainiojimo, leis lengviau susiorientuoti, kaip tiksliai vartoti vieną ar kitą preparatą, taip pat padės atpažinti nepageidaujamas reakcijas į vaistą.