Naudingos nuorodos
Klausimai-atsakymai
Klausimų katalogas:
Specialistų klausimai
Gydytojų, farmacininkų ir farmacinių kompanijų užduoti klausimai

Dažniausiai užduodamų gyventojų/specialistų klausimų (atsakymų) suvestinė

Gerbiami svetainės lankytojai,
 
Maloniai prašome svetainėje užduoti tik informacinio pobūdžio klausimus.
  
Specifinio pobūdžio klausimais galite kreiptis tiesiai į skyrius kontaktuose nurodytais telefonais.
  
Skundą pateikti galite užpildę skundo dėl Tarnybos veiklos formą.
   
Gyventojams informacija apie vaistinius preparatus teikiama telefonu nemokama linija 8-800 735 68.
   
Esant sveikatos sutrikimams, patariame nedelsiant kreiptis į savo gydytoją. Gydymo klausimais nekonsultuojame.
   
Taip pat Tarnyba neteikia konsultacijų žemiau išvardintais klausimais:

Klausimai

Kompetentinga institucija

Dėl maisto papildų

Valstybinė maisto veterinarijos tarnyba http://vmvt.lt/  (kontrolė)
Vilniaus visuomenės sveikatos centras (http://vilniausvsc.sam.lt/ (notifikavimas, ženklinimas)

Dėl kosmetikos gaminių ir biocidų

Vilniaus visuomenės sveikatos centras
(http://www.vilniausvsc.sam.lt/)

Kompensuojamųjų vaistų kompensavimo ir išdavimo klausimais

Valstybinė ligonių kasa
(http://www.vlk.lt/

Vaistinių preparatų kainodaros klausimais

Sveikatos apsaugos ministerija (http://www.sam.lt/)

Dėl medicinos prietaisų

Valstybinė akreditavimo tarnyba
(http://www.vaspvt.gov.lt/)

Vaistų išvežimo (siuntimo paštu) iš Lietuvos klausimais

Atitinkamos valstybės ambasada

Dėl veterinarinių vaistų registracijos ir kontrolės

Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas http://www.nmvrvi.lt/

Klausimai susiję su NPKID (vaisto identifikacinis numeris)

Sveikatos apsaugos ministerija http://www.sam.lt/)

Daugiau informacijos galite rasti gyventojams skirtoje rubrikoje Dažniausiai užduodami klausimai.
    
Dėkojame už bendradarbiavimą.

Ar galima atleidžiant pirmos formos receptą keisti psichotropinių vaistų stiprumą ir kiekį (su paciento sutikimu) išlaikant tapatų stiprumą bei vartojimo kursą? Pvz. jei išrašyta alprazolam 1 mg N.30 (vartoti po 1x1), atleisti alprazolam 0,5 mg N.60 (vartojimą pažymint po 2x1).
2017-06-09
Laba diena,

norėjau sužinoti kaip iš tiesų yra su metiluracilo milteliais. Kaip žinia, jis į PH.Eur neįrašytas, jis įrašytas i rusų ir baltarusų farmakopėjas. Tačiau prieš kelis metus vykusiame VVKT organizuotame seminare (vaistinių preparatų gamybos vaistinės tema)buvo pasakyta, kad naudoti vaistinių preparatų gamybai galime, tiesiog atsakomybė visa tenka mums. Tai kaip yra iš tikrųjų, galime naudoti ar ne, nes vienos vaistinės jį naudoja vaistinių preparatų gamybai, o kitos jau yra nubaustos už jo naudojimą. Ačiū
2017-05-02
Labas vakaras,

Ar užtenka tik vaistininko antspaudo ant 3 formos kompensuojamų vaistų recepto liekančio vaistinėje? (receptų apskaita vaistinėje kompiuterizuota) Ir kur jis dedamas: ar ties 16 punktu ar kitoje blanko pusėje (pažymint receptą ir kasos kvitą)?
2017-04-19
Laba diena,
ar ligoninės vaistinėje, prieš išduodant vaistininko padėjėjui vaistinių prekes, atsakingas vaistininkas turi patikrinti vaistinių prekių sukomplektavimą,tai pažymint išdavimo dokumente asmeniniu spaudu, pasirašant ir nurodant patikrinimo datą? Dėkoju už atsakymą.
2017-04-12
Laba diena,
Turiu klausimą dėl receptų kompensuojamų su žyma "gydymui tęsti".
Žmogui išrašyti du receptai akims Trusopt ir Azopt sakykim, sekantys gydymui tęsti. Pirmas Azopt parašytas , kitas Trusopt. Kolegė sako, kad reik perrašyti ,nes ne eiles tvarka. Ar tikrai turi būti išrašyti griežtai eiles tvarka?


2017-04-07
Laba diena, gal galite nurodyti teisės aktą, kuriame detalizuota Klonidino ir Nandrolono kiekinė apskaita, kaip ji turi būti vykdoma farmacijos įmonėse.

Ačiū
2017-03-17
Sveiki, noriu paklausti ar gydytojai išrašydami 1 formos receptus privalo patys užpildyti mėlynu tušinuku ar galima viską atspausdinti kompiuteriu, o padėti tik parašą ir asmeninį spaudą ? Ar tokie receptai galioja ? Tokių kompiuteriu užpildytų receptų vis daugėja. Taip pat ar gali kompiuteriu užpildyti pareiškimą (deklaraciją) skirtą vardiniams vaistams ? Ačiū
2017-03-13
Laba diena,
Prašytume išaiškinti, ką reiškia, kai VVKT duomenų bazėje yra nurodyta, kad vaistinis preparatas yra ribotai rašomas? Ar yra kokie nors specifiniai reikalavimai išrašant ar išduodant vaistinėje tokius vaistus?
Dėkojame
2017-03-06
Laba diena,
Sakykite, kaip žinoti farmacijos specialistui , kokiu atveju negalima atleisti receptų, kai teisės akte nurodyta "Teisę pagal nustatytą kompetenciją išrašyti receptus turi tik Lietuvos Respublikos įstatymuose nurodyti sveikatos priežiūros specialistai"
Farmacijos specialistui kilus neaiškumams, reikėtų tikslintis ,gali ar ne, pagal kompetenciją gydytojas išrašinėti receptus?
2017-02-20
Ar teisingai išrašytas kompensuojamas kartinis receptas:
Gentamycini 0,24
Prednisoloni 0,025
Vasilini ol. 125,0
Ar toks vaistas yra kompensuojamas ?
2017-02-15
Laba diena,

Ar reikalinga vardinio preparato skyrimo paraiška, kai vaistas išrašomas kaip kompensuojamas? Ar privalu tokius kompensuojamų vaistų užsakymus registruoti vardinių preparatų registracijos žurnale?
Kitas klausimas taip pat del vardinio preparato užsakymo. Pareiškime, grafoje "Reikiamas pakuočių kiekis" turi būti nurodytas vienam receptui skirtas pakuočių kiekis, ar visam gydymo kursui (pvz. 12mėn)? Ačiū
2017-02-13
Laba diena, ar išrašant narkotinius elektroninius receptus gydytojas privalo el. recepte atžymėti „Narkotinis vaistinis preparatas“, kaip to reikalauja teisės aktas SAM Nr.112?
Dėkoju.
2017-02-10
Laba diena,
Ar gydytojas išrašydamas elektroninį receptą vaistui-„ Clozapinum“ privalo įrašyti „susipažinęs su leponekso skyrimo monitoringu“ ar ši žyma reikalinga tik popieriniuose receptuose?
Ačiū.

2017-02-10
Laba diena. Sakykite, kokia priežastis registracijos pažymėjimo panaikinimo vaisto Nexplanon? Dėkinga už skirtą laiką.
2017-02-08
Laba diena,
Pasikeitė geriamojo antibiotiko DALACIN C 150MG ir 300mg CAPS. N16 (Pharmacia & Upjohn) ATC kodas. Buvo J01 grupė, o dabar ATC kodas: G01AA10 . Ar tai reiškia, kad nebereikia saugoti receptų Dalacinui ( ATC J01 saugojome 1 metus, neskaitant einamųjų)? Nes kitas Clindamycin MIP išliko J01 ATC sąraše.
Ačiū už atsakymą
2017-01-26
Laba diena,
Sakykite, vadovaujantis teisės aktais kiek laiko vaistinėje turi būti saugomi Kokybės vadovo žurnalai (pvz.: Individualių užsakymų žurnalas, kiekybiškai apskaitomų vaistų žurnalas ir kt.)?
Ačiū.
2017-01-25
Laba diena, sakykite ar gali farmacijos specialistas išduoti psichotropinius vaistus pagal veterinarinius receptus?
2017-01-12
Sveiki,
ar reikia ant kompensuojamo vardinio recepto deti gydytojo skauda ir ji pazymeti "vardinis preparatas"?
2017-01-10
Laba diena,
Sakykite, ar gydytojai ant 1 formos Rp nedėdami savo anspaudo yra teisūs? Vietoje, kurioje turi būti gydytojo spaudas, kompiuteriu atspausdinta ši informacija: šeimos gydytojos vardas pavardė, darbo laikas , kabineto nr ir telefonas bei gydytojos parašas. Ar galim išduoti vaistus su tokiais Rp, ant kurių nėra gydytojo spaudo?
Ačiū už atsakymą.
2017-01-03
Dėl vaistų gabenimo Lietuvos teritorijoje / ES / Ne Europso sąjungos šalyse,

Sveiki,
Norėčiau sužinoti detalesnę informaciją apie vaistų gabenimo taisykles ir licenzijavimo tvarką. Mes esame farmacinė kompanija, turime visus sertifikatus ir galime verstis farmacine veikla, tačiau logistikos paslaugas užsakinėjame iš mūsų partnerių.
transporto paslaugos yra vykdomos Lietuvos Respublikso viduje, taip pat tenka vežti krovinius europos sąjungos viduje ( tiek iš lietuvos, tiek į lietuvą) bei Vaistų gabenimas į ne europos sąjungos šalis.

norėjome sužinoti kokius reikalavimsu turi atitikti mūsų logisikos partneriai - vežėjai. Kad jie galėtų užsiimti šią veikla. ar privaloma speciali licenzija.
2017-01-03
Ar visi gydytojai gali išrašyti psichotropinius vaistus nepriklausomai nuo savo spacializacijos (pvz. odontologai)? Ir kur tai reglamentuota? Ačiū
2016-12-28
Laba diena, ar galima atleisti 30 tab xanax 0.5 mg, jei recepte išrašyta N50 vartoti po 1 x d. Ačiū.
2016-12-11
Laba diena,
Sakykite, kaip kaip vaistininkui elgtis, jei išrašytas psichotropinis ar antibakterinis vaistas, kurio anotacijoj nurodyta, kad negalima vartoti vaikams, arba vaikams iki tam tikro amžiaus arba recepte viršyta terapinė dozė, susisiekus su gydytoju, jis patvirtina, kad reikia tokios dozės tam ligoniui. Tuomet farmacijos specialistas atleidžia vaistus? Kaip elgtis, jei neįmanoma susisiekti su gydytoju.
Ačiū.
2016-12-09
Laba diena,
is gyventoju priimtos vaistiniu preparatu atlekos turi buti tvarkomos kaip pavojingos atlekos.
Vaistinese minetos atlekos surenkamos, saugojamos, perdodamos tarpiniai imonei (UAB EVD ).
Ar vaistinei reikia tureti PAVOJINGU ALTLEKU TVARKYMO LICENZIJA?
2016-11-30
Sveiki,

Sakykite, koks maksimalus psichotropinių vaistų tablečių kiekis gali būti išrašytas pirmos formos recepto blanke vieno mėnesio gydymo kursui su ypatingu ar specialiu gydytojo paskyrimu? Ar tada bereikia vaistininkui atsižvelgti į maksikalias leistinas dozes?

Toks klausimas iškilo dėl įsakymo "DĖL VAISTŲ RECEPTŲ RAŠYMO IR VAISTŲ IŠDAVIMO (PARDAVIMO)" 32 ir 34 punktų. Tai svarbu neviršyti 30 dienų gydymo kurso ir neatleisti daugiau nei 60tab. barbitūrinės rūgšties darinių bei 180tab. benzodiazepinų? Tada maksimalios leistinos vaistų dozės lieka tik dėl bendro vaizdo....

Ačiū už informaciją.

Pagarbiai,
Vaida
2016-11-26
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 15 >> 

Pateikite savo klausimą:
Pasirinkite klausimų katalogą:
Jūsų vardas:
El. pašto adresas:
AntiSpam