Naudingos nuorodos
Klausimai-atsakymai
Klausimų katalogas:
Specialistų klausimai
Gydytojų, farmacininkų ir farmacinių kompanijų užduoti klausimai

Dažniausiai užduodamų gyventojų/specialistų klausimų (atsakymų) suvestinė

Gerbiami svetainės lankytojai,
 
Maloniai prašome svetainėje užduoti tik informacinio pobūdžio klausimus.
  
Specifinio pobūdžio klausimais galite kreiptis tiesiai į skyrius kontaktuose nurodytais telefonais.
  
Skundą pateikti galite užpildę skundo dėl Tarnybos veiklos formą.
   
Gyventojams informacija apie vaistinius preparatus teikiama telefonu nemokama linija 8-800 735 68.
   
Turint sveikatos sutrikimamų, patariame nedelsiant kreiptis į savo gydytoją. Gydymo klausimais nekonsultuojame.
   
Taip pat Tarnyba neteikia konsultacijų žemiau išvardintais klausimais:

Klausimai

Kompetentinga institucija

Dėl maisto papildų

Valstybinė maisto veterinarijos tarnyba http://vmvt.lt/ 

Dėl kosmetikos gaminių ir biocidų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras
(http://nvsc.lrv.lt)

Dėl kompensuojamųjų vaistų kompensavimo ir išdavimo klausimais

Valstybinė ligonių kasa
(http://www.vlk.lt/

Dėl vaistinių preparatų kainodaros klausimų

Sveikatos apsaugos ministerija (http://www.sam.lt/)

Dėl medicinos prietaisų

Valstybinė akreditavimo tarnyba
(http://www.vaspvt.gov.lt/)

Dėl vaistų išvežimo (siuntimo paštu) iš Lietuvos į kitas valstybes, klausimų

Atitinkamos valstybės ambasada

Dėl veterinarinių vaistų registracijos ir kontrolės

Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas http://www.nmvrvi.lt/

Dėl klausimų susijusių su NPKID (vaisto identifikacinis numeris)

Sveikatos apsaugos ministerija http://www.sam.lt/)

Daugiau informacijos galite rasti gyventojams skirtoje rubrikoje Dažniausiai užduodami klausimai.
    
Dėkojame už bendradarbiavimą.

Laba diena,

vaisto Zolpidem anotacijose rašo, kad maksimali paros dozė yra 10mg ( 1 tab.), reiškia vieno mėn. kursui vienam žmogui galima atleisti ne daugiau 30tab.; ar galima išduoti didesnį vaisto kiekį ( 40 arba 60 tab.), kai gydytojas recepte pažymi "ypatingas paskirimas"?
2018-06-26
Noriu pasiteirauti, kaip teisingai palikti saugojimui 1 formos recepto kopiją, kai pacientas įsigyja ne visą išrašytą kiekį. Pavyzdžiui, priešgybelinių vaistų. Turime galimybę receptą atšviesti. Mano klausimas būtų, ar kopija turi buti daroma jau padarius visas reikiamas žymas ant recepto, ar žymas padaryti ant kopijuoto recepto?

Ačiū už atsakymą
2018-06-20
Laba diena,
farmacijos specialistams iškyla klausimų dėl preparato SKUDEXA 25mg+75mg plevele dengtos tab.N15 (A.Menarini (Menarini group)) ( Deksketoprofenas/Tramadolis) išrašymo/atleidimo reikalavimų, tad prašome jūsų išaiškinimo. Ar teisingai suprantame, kad šiam preparatui galioja SAM 112 įsakymo punktas 28.2.2. "paprasto atpalaidavimo vartojamos per burną farmacinės formos vaistinių preparatų, poliežuvinių tablečių, žvakučių – ne ilgesniam kaip 15 dienų kursui..." ir kad tai yra nemodifikuoto atpalaidavimo preparatas, o tik kombinuotas, t.y. iš dvejų medžiagų.
Dėkoju už atsakymą.
2018-06-08
Noriu paprašyti, kad aprašytumėte kur kaip ir kada pacientui suteikti informaciją apie pigiausią preparatą grupėje kai perka su E-receptu. ateina pacientas, pateikia asmens dokumentą, mes įsivedame, matome vaistus išrašytus veikliosiomis medžiagomis. atsidarome receptą ir turime skanuoti vaistą.. gal reikalingi programavimo darbai?
2018-04-02
Sveiki.

Ar galima išduoti vaistą (ne biologinį), jeigu recepte nurodytas gamintojo sugalvotas pavadinimas, o kito pasirinkimo su ta pačia veikliąja medžiaga registruoto Lietuvos rinkoje nėra?

Pagarbiai,
Dovilė Sakavičiūtė
2018-03-20
Laba diena. Ar reikia pranešti VVKT apie nepageidaujamą reakciją į vaistą, pasireiškusią pacientui, jei ji jau yra paminėta informaciniame vaistų lapelyje?
2018-03-19
Laba diena,
Kaip teisingai suprasti LR SAM 2006-12-13 įsakymo Nr.V-1051 aprašo 22 punktą ,,Vaistiniai preparatai turi būti išdėstyti atskirai pagal vartojimo būdą(vidiniai,išoriniai,injekciniai ir kt.).Ar pakanka ,kad taip būtų išdėstyti,ar turi būt užrašai spintų lentynose ligoninės vaistinėje ir ligoninės skyriuose?
2018-01-15
Laba diena, nuo 2016.09.01 5sigaliojo 112 redakcija, kur iš Receptų sunaikinimo tvarkos buvo išimtas sakinys apie kiekybiškai apskaitomų vasitų receptų sunaikinimo aktų atskirą patvirtinimą(aktą turi tvirtinti vaistinės direktorius (vadovas)): 6. Komisija, sunaikinusi receptus, rašo nustatytos formos receptų sunaikinimo aktą (pridedama), kurį pasirašo komisijos pirmininkas ir nariai (-ys). Vaistų, įrašytų į Vaistų ir vaistinių medžiagų, kiekybiškai apskaitomų farmacijos ir sveikatos priežiūros įmonėse, įstaigose, sąrašą (toliau – kiekybiškai apskaitomų vaistų), receptų sunaikinimo aktas rašomas atskirai; Tačiau pačioje formoje tvirtinimo žyma liko, tai kas turi aktą tvirtinti?
2018-01-04
Sveiki,

Nuo lapkricio 1 dienos kontraceptikus galim parduoti be receptor,o kaip su visais Sildenafiliais?
2017-11-09
Laba diena, prieš metus Sveikatos priežiūros tarnyboje buvo panaikinta farmakotechniko pareigybė.
Norėčiau paklausti ar gali užsakinėti vaistus iš farmacinių firmų, pagal atliktą konkursą, medicinos specialistas šiuo atveju vyriausia slaugos administratorė įpareigota įstaigos direktoriaus įsakumu.
Labai ačiū.
2017-11-07
Laba diena,
Norejau pasiteirauti, kur galeciau rasti Subutex ir Suboxone kainas,kurias moka vaistines ( Pharmacy Purchase Price) ir kainas, uz kuria vaistines parduoda pirkejams (Pharmacy Selling Price).
Dekoju.
Agne M.
2017-10-30
Ar vaistininkas neša atsakomybę už neteisinga ne-vaistų naudojimą? PVZ: kai žmogus nori leistis peroksidą, nenutraukiamai teptis arba gerti salicilo spiritą? (abi priemones klasifikuojamos kaip kosmetika)
2017-10-23
laba diena,
ar reikia paraiskos vardiniam vaistui,jei israsytas e-receptas NEKOMPENSUOJAMAS?
aciu
2017-10-11
Sveiki,
Ar reikalinga vardinio vaistinio preparato skyrimo paraiška,kai rašomas vardinis nekompensuojamas preparatas?
Ačiū.
2017-10-11
Laba diena,

Gydytojas israse vardini preparata 6men.Ar gali gydytojas vardini preparata rasyti 6men. ir pacientas pirkti vaistus kas menesi?
Ar gydytojas turi is naujo rasyti recepta kieviena menesi?
Aciu.
2017-10-09
Laba diena,
išrašęs vardinį vaistinį preparatą gydytojas recepto viršuje nenurodė „Vardinis vaistinis preparatas“, neždėjo spaudo ir nepasirašė. Ligonis gyvena kitame mieste ir negali grįžti pas gydytoją. Ar galioja faksu ar elektroniniu paštu gydytojo atsiųstas teisingai apiformintas receptas?
2017-09-14
Sveiki,
kur dabar Jūsų tinklalapyje rasti: Preparato charakteristikų santrauką? Anksčiau buvo "Vaistu paieškoje". Juk reikia pasitikslinti indikacijas, dozavimą ir kita reikšminga info apie vaistą.
2017-09-04
Ar galima atleidžiant pirmos formos receptą keisti psichotropinių vaistų stiprumą ir kiekį (su paciento sutikimu) išlaikant tapatų stiprumą bei vartojimo kursą? Pvz. jei išrašyta alprazolam 1 mg N.30 (vartoti po 1x1), atleisti alprazolam 0,5 mg N.60 (vartojimą pažymint po 2x1).
2017-06-09
Laba diena,

norėjau sužinoti kaip iš tiesų yra su metiluracilo milteliais. Kaip žinia, jis į PH.Eur neįrašytas, jis įrašytas i rusų ir baltarusų farmakopėjas. Tačiau prieš kelis metus vykusiame VVKT organizuotame seminare (vaistinių preparatų gamybos vaistinės tema)buvo pasakyta, kad naudoti vaistinių preparatų gamybai galime, tiesiog atsakomybė visa tenka mums. Tai kaip yra iš tikrųjų, galime naudoti ar ne, nes vienos vaistinės jį naudoja vaistinių preparatų gamybai, o kitos jau yra nubaustos už jo naudojimą. Ačiū
2017-05-02
Labas vakaras,

Ar užtenka tik vaistininko antspaudo ant 3 formos kompensuojamų vaistų recepto liekančio vaistinėje? (receptų apskaita vaistinėje kompiuterizuota) Ir kur jis dedamas: ar ties 16 punktu ar kitoje blanko pusėje (pažymint receptą ir kasos kvitą)?
2017-04-19
Laba diena,
ar ligoninės vaistinėje, prieš išduodant vaistininko padėjėjui vaistinių prekes, atsakingas vaistininkas turi patikrinti vaistinių prekių sukomplektavimą,tai pažymint išdavimo dokumente asmeniniu spaudu, pasirašant ir nurodant patikrinimo datą? Dėkoju už atsakymą.
2017-04-12
Laba diena,
Turiu klausimą dėl receptų kompensuojamų su žyma "gydymui tęsti".
Žmogui išrašyti du receptai akims Trusopt ir Azopt sakykim, sekantys gydymui tęsti. Pirmas Azopt parašytas , kitas Trusopt. Kolegė sako, kad reik perrašyti ,nes ne eiles tvarka. Ar tikrai turi būti išrašyti griežtai eiles tvarka?


2017-04-07
Laba diena, gal galite nurodyti teisės aktą, kuriame detalizuota Klonidino ir Nandrolono kiekinė apskaita, kaip ji turi būti vykdoma farmacijos įmonėse.

Ačiū
2017-03-17
Sveiki, noriu paklausti ar gydytojai išrašydami 1 formos receptus privalo patys užpildyti mėlynu tušinuku ar galima viską atspausdinti kompiuteriu, o padėti tik parašą ir asmeninį spaudą ? Ar tokie receptai galioja ? Tokių kompiuteriu užpildytų receptų vis daugėja. Taip pat ar gali kompiuteriu užpildyti pareiškimą (deklaraciją) skirtą vardiniams vaistams ? Ačiū
2017-03-13
Laba diena,
Prašytume išaiškinti, ką reiškia, kai VVKT duomenų bazėje yra nurodyta, kad vaistinis preparatas yra ribotai rašomas? Ar yra kokie nors specifiniai reikalavimai išrašant ar išduodant vaistinėje tokius vaistus?
Dėkojame
2017-03-06
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 16 >> 

Pateikite savo klausimą:
Pasirinkite klausimų katalogą:
Jūsų vardas:
El. pašto adresas:
AntiSpam