Naudingos nuorodos
Į ką būtina atkreipti dėmesį teikiant Tarnybos vertinimui sugalvotą vaistinio preparato pavadinimą?

Sugalvotas vaistinio preparato pavadinimas turi būti toks, kurio negalima supainioti su bendriniu pavadinimu (pvz.: Paracemolinas, Raksobanis) (Lietuvos Respublikos  farmacijos įstatymo 2 straipsnio 59 punktas).

Sugalvotas vaistinio preparato pavadinimas neturėtų būti painiojamas spausdinant, rašant ar tariant su kito vaistinio preparato pavadinimu (pvz.: Metinxol - Setixol, Metinxol – Setixol; METINXOL - SETIXOL) (Rekomendacijų 4.1.1 punktas).

Sugalvotas vaistinio preparato pavadinimas negali būti sudarytas iš tarptautiniu prekės ženklu neregistruotų vaistinių medžiagų pavadinimų ar jų kamienų. Žr. nuorodą. (Rekomendacijų 4.2 punktas)

Sugalvotas vaistinio preparato pavadinimas neturi sudaryti klaidingo įspūdžio dėl sudėties ar terapinių indikacijų (pvz. Stopmigrena, Skausmuine, Ategripui). (Rekomendacijų 4.1.2 ir 4.1.3 punktai).

Atsižvelgiant į lietuvių kalbos fonetiką, sugalvotas vaistinio preparato pavadinimas turėtų nesukelti sunkumų jį ištarti, nereikalauti vertimo iš kitų ES kalbų, neturėtų įžeisti ar turėti nederamą reikšmę bet kuria ES kalba (pvz.: Xjuhzrq; Wonderpill) (Rekomendacijų 4.1.4 , 4.1.5 ir 4.1.7 punktai).

Sugalvotas vaistinio preparato pavadinimas neturi teikti reklaminio pobūdžio informacijos apie vaisto terapines indikacijas ar sudėtį (pvz.: Superantikosulinas; Pasveiksiškart; Nuovisuligu, Standandgo) (Rekomendacijų 4.1.6 punktas).

Sugalvotas vaistinio preparato pavadinimas neturėtų būti sudarytas iš pradinių raidžių (akronimų) ar kodo numerių, jame neturėtų būti skyrybos ženklų (pvz.: aAHL3C-ha, Paracetamol – Registruotojo pavadinimas; Pavadinimas IV) (Rekomendacijų 4.1.9 punktas).

Sugalvotas vaistinio preparato pavadinimas neturėtų būti bendrinio pavadinimo ir vaistinio preparato registruotojo pavadinimo ar jo prekės ženklo mišinys (pvz. Pavadregistr; Registrpava ir t.t.) (Rekomendacijų 4.3.6 punktas).

Sugalvotame vaistinio preparato pavadinime negali būti simbolių: ™ , ®, ©. Žr. nuorodą.

Sugalvotas vaistinio preparato pavadinimas turi būti sugalvotas, negali būti naudojami asmenvardžių ar vietovardžių pavadinimai (pvz. Nia-gara, Kauninas).
Paskutinis atnaujinimas: 2021-09-29 11:08:33