Naudingos nuorodos
EVA pradeda vaistinio preparato „Paxlovid“, skirto COVID-19 liga sergantiems pacientams, duomenų peržiūrą

Europos vaistų agentūra (EVA) peržiūri šiuo metu turimus duomenis apie vaistinį preparatą „Paxlovid“ (kitaip dar žinomą, kaip PF-07321332 / ritonaviras). Šį geriamąjį vaistą, skirtą gydyti COVID-19 ligą, sukūrė farmacinė kompanija „Pfizer“. EVA pradeda duomenų peržiūrą, kad padėtų nacionalinėms institucijoms apsispręsti dėl galimo šio vaistinio preparato vartojimo, iki kol šis bus registruotas. 

EVA Žmonėms skirtų vaistų komitetas (CHMP) išnagrinės duomenis, gautus iš tyrimo, kuriame vaisto „Paxlovid“ poveikis buvo lyginamas su placebu namie besigydantiems pacientams, sergantiems lengva ar vidutinio sunkumo COVID-19 ligos forma ir kurie rizikuoja sirgti sunkiau. Preliminarūs rezultatai rodo, kad vaistas „Paxlovid“ sumažino hospitalizacijos ar mirties riziką, palyginti su placebu, kai gydymas buvo skiriamas per 3 ar 5 dienas nuo simptomų pradžios. CHMP taip pat peržiūrės duomenis apie vaisto kokybę ir saugumą.

Kaip vaistas veiks?

„Paxlovid“ yra geriamasis antivirusinis vaistas, mažinantis SARS-CoV-2 (viruso, sukeliančio COVID-19 ligą) gebėjimą daugintis organizme. Veiklioji medžiaga PF-07321332 blokuoja fermento, reikalingo virusui daugintis, aktyvumą. „Paxlovid“ sudėtyje taip pat yra maža ritonaviro (proteazės inhibitoriaus) dozė, kuri lėtina PF-07321332 skilimą ir leidžia jam ilgiau išlikti organizme tokiu kiekiu, kuris veikia virusą. Tikimasi, kad vaistas sumažins COVID-19 liga sergančių pacientų hospitalizacijos poreikį.

Daugiau informacijos žr. čia.

Paskutinis atnaujinimas: 2021-11-22 09:31:46