Naudingos nuorodos
EVA teikia patarimus dėl vaistinio preparato „Lagevrio“ (molnupiraviro) vartojimo gydant COVID-19 ligą

Europos vaistų agentūros (EVA) Žmonėms skirtų vaistų komitetas (CHMP) pateikė rekomendacijas dėl vaistinio preparato „Lagevrio“ (dar žinomo kaip molnupiraviras arba MK 4482) vartojimo gydant COVID-19 ligą. Šiuo metu ES neregistruotas vaistas gali būti vartojamas gydyti COVID-19 liga sergančius suaugusius asmenis, kuriems nereikia pagalbinio gydymo deguonimi ir kurie rizikuoja susirgti sunkesne COVID-19 ligos forma. Vaistinis preparatas „Lagevrio“, diagnozavus COVID-19, turi būti skiriamas kuo greičiau ir per 5 dienas nuo simptomų pradžios. Vaistą, kuris tiekiamas kapsulėmis, reikia gerti du kartus per parą 5 dienas.

Ši rekomendacija teikiama po duomenų peržiūros, įskaitant duomenis apie vaisto kokybę, taip pat baigtų ir dar tebevykdomų tyrimų rezultatus. Buvo įvertinti ir tarpiniai pagrindinio tyrimo, kuriame dalyvavo nestacionarizuoti, neskiepyti pacientai, sergantys bent viena gretutine liga, keliančia sunkios COVID-19 ligos eigos riziką, rezultatai. Vartojant vaistinį preparatą „Lagevrio“ po 800 mg du kartus per parą, sumažėjo hospitalizacijos ir mirties rizika, kai gydymas buvo pradėtas per 5 dienas nuo simptomų pradžios. Praėjus maždaug mėnesiui nuo gydymo pradžios, 7,3 % pacientų (28 iš 385), vartojusių vaistinį preparatą „Lagevrio“, palyginti su 14,1 % (53 iš 377) pacientų, vartojusių placebą (gydomojo poveikio neturintį preparatą), buvo hospitalizuoti arba mirė. Nė vienas iš pacientų, vartojusių vaistinį preparatą „Lagverio“ nemirė, palyginti su aštuoniais placebo grupės pacientais.

Kalbant apie šio vaisto saugumą, dažniausiai pastebėtas šalutinis poveikis gydymo metu ir per 14 dienų po paskutinės „Lagevrio“ dozės buvo viduriavimas, pykinimas, galvos svaigimas ir galvos skausmas. Visi šie šalutiniai poveikiai buvo lengvi arba vidutinio sunkumo.

Vaistinio preparato „Lagevrio“ nerekomenduojama vartoti nėštumo metu ir moterims, kurios planuoja pastoti ir nenaudoja veiksmingų kontracepcijos priemonių. Moterys, kurios gali pastoti, gydymo metu ir 4 dienas po paskutinės „Lagevrio“ dozės turi naudoti veiksmingą kontracepciją. Gydymo metu ir 4 dienas po gydymo, rekomenduojama nežindyti. Šios rekomendacijos pateiktos dėl to, kad laboratoriniai tyrimai su gyvūnais parodė, jog didelės „Lagevrio“ dozės gali turėti įtakos vaisiaus augimui ir vystymuisi.

Daugiau apie vaistą

Tai antivirusinis, per burną vartojamas vaistas, vadinamasis „viruso RNR polimerazės inhibitorius“, trukdantis gaminti virusų genetinę medžiagą (RNR). Tikimasi, kad molnupiraviras, trukdydamas SARS-CoV-2 RNR gamybai, neleis virusui daugintis žmogaus organizme.

Daugiau informacijos žr. čia.
Paskutinis atnaujinimas: 2021-11-22 15:11:07