Naudingos nuorodos
Dėl vakcinų Vaxzevria ir COVID-19 Vaccine Janssen saugumo

Europos vaistų agentūros Farmakologinio budrumo ir rizikos vertinimo komitetas (toliau – PRAC) PRAC rekomendavo atnaujinti vakcinų nuo COVID-19 ligos Vaxzevria ir COVID-19 Vaccine Janssen informacinius dokumentus, įtraukiant įspėjimą apie labai retus skersinio mielito (toliau – SM) atvejus, apie kuriuos buvo pranešta po vakcinacijos. SM taip pat yra įtrauktas į informacinius dokumentus kaip nepageidaujama reakcija, kurios dažnis nežinomas.


TM yra reta neurologinė būklė, kuriai būdingas vienos ar abiejų nugaros smegenų pusių uždegimas. Tai gali sukelti rankų ar kojų silpnumą, jutimo simptomus (pvz., dilgčiojimą, tirpimą, skausmą arba skausmo pojūčio praradimą) arba šlapimo pūslės ar žarnyno veiklos sutrikimus.

PRAC peržiūrėjo turimą informaciją apie visame pasaulyje praneštus atvejus, įskaitant tuos, kurie yra Europos vaistų šalutinio poveikio duomenų bazėje (EudraVigilance) ir mokslinės literatūros duomenis, susijusius su šiomis vakcinomis. PRAC nusprendė, kad priežastinis ryšys tarp šių dviejų vakcinų ir skersinio mielito yra galimas. Abiejų vakcinų naudos ir rizikos santykis nesikeičia.

Sveikatos priežiūros specialistai turėtų atpažinti galimus SM požymius ir simptomus, kad būtų galima anksti šią ligą diagnozuoti ir pradėti gydymą. Žmonėms, kurie yra skiepijami bet kuria iš šių vakcinų, patariama nedelsiant kreiptis į gydytoją, jeigu jiems pasireiškia šiai ligai būdingi simptomai.

EMA ir toliau atidžiai stebės šią problemą ir informuos, jeigu bus gauta naujos informacijos.

Daugiau informacijos žr. čia.