Naudingos nuorodos
EVA rekomenduoja registruoti du monokloninius antikūnus

Europos vaistų agentūros (EVA) Žmonėms skirtų vaistų komitetas (CHMP) rekomenduoja registruoti du vaistus COVID-19 ligai gydyti – monokloninius antikūnus „Ronapreve“ (kasirivimabas / imdevimabas) ir „Regkirona“ (regdanvimabas).

Komitetas rekomendavo leisti vaistu „Ronapreve“ gydyti suaugusius asmenis ir paauglius (vyresnius nei 12 metų ir sveriančius ne mažiau kaip 40 kilogramų), sergančius COVID-19 liga, kuriems nereikalinga deguonies terapija ir kurie rizikuoja sirgti sunkesne ligos forma.

„Ronapreve“ taip pat gali būti vartojamas COVID-19 ligos profilaktikai 12 metų ir vyresniems asmenims, sveriantiems ne mažiau kaip 40 kilogramų. Vaistą kūrė farmacinė kompanija „Roche Registration GmbH“.

Kalbant apie vaistą „Regkirona“, komitetas rekomendavo leisti juo gydyti suaugusius asmenis, sergančius COVID-19 liga, kuriems nereikalinga deguonies terapija ir kurie taip pat rizikuoja sirgti sunkesne ligos forma. Vaistą kūrė farmacinė kompanija „Celltrion“.

Pirmieji monokloniniai antikūnai, kuriuos nuspręsta registruoti.

„Ronapreve“ ir „Regkirona“ yra pirmieji monokloninių antikūnų vaistai, skirti gydyti COVID-19 ligą, kurių registracijai pritarė CHMP, po ilgos pertraukos, po to, kai 2020 metų birželio mėnesį buvo užregistruotas pirmasis vaistas nuo COVID-19 „Veklury“ (remdesiviras).

Monokloninis antikūnas yra toks antikūnas (baltymo rūšis), kuris atpažįsta ir prisijungia prie specifinės struktūros (vadinamos antigenu), šiuo atveju prie SARS-CoV-2 spyglio baltymo, kurį virusas naudoja, kad patektų į žmogaus ląsteles.

Prieš padarydamas išvadą, CHMP įvertino tyrimų duomenis, rodančius, kad gydymas vaistais „Ronapreve“ arba „Regkirona“ pastebimai sumažina COVID-19 pacientų, kuriems gresia sunki ligos forma, hospitalizavimo ir mirčių skaičių. Kitas tyrimas parodė, kad „Ronapreve“ sumažina tikimybę užsikrėsti COVID-19 liga.

Daugiau informacijos žr. čia.

Paskutinis atnaujinimas: 2021-12-16 10:02:14