Naudingos nuorodos
Dėl papildomos dozės iš vakcinos “Comirnaty” flakono

Europos vaistų agentūros (EVA) Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (angl. CHMP) rekomendavo atnaujinti informaciją apie vakciną Comirnaty”, kad būtų paaiškinta, jog kiekviename flakone yra 6 vakcinos dozės.

Norint iš vieno flakono ištraukti šešias dozes, reikia naudoti mažo neveikos tūrio švirkštus ir (arba) adatas. Mažo neveikos tūrio švirkšto ir adatos derinio neveikos tūris turėtų būti ne didesnis kaip 35 mikrolitrai. Jei naudojami standartiniai švirkštai ir adatos, vakcinos gali nepakakti, kad iš flakono būtų ištraukta šeštoji dozė.

Jei vakcinos kiekis, likęs flakone po penktosios dozės ištraukimo, negali užtikrinti visos dozės (0,3 ml), sveikatos priežiūros specialistas turi išmesti flakoną ir jo turinį. Vakcinos negalima pritraukti iš kelių flakonų, kad būtų sudaryta visa dozė, o nesuvartotą vakciną reikia išmesti praėjus 6 valandoms po jos praskiedimo. Daugiau informacijos apie visus „Comirnaty“ naudojimo veiksmus rasite atnaujintuose vaistinio preparato informaciniuose dokumentuose.

Vakciną “Comirnaty“ sukūrė farmacinės kompanijos „BioNTech“ ir „Pfizer“.  Vakcina siekiama užkirsti kelią COVID-19 ligos plitimui tarp vyresnių nei 16 metų amžiaus asmenų.  Vakcinos registracija buvo patvirtina 2020 metų gruodžio 21 dieną.

Daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą.


Paskutinis atnaujinimas: 2021-01-08 14:38:41