Naudingos nuorodos
EVA pradeda vertinti vakcinos „Spikevax“ nuo COVID-19 ligos vartojimą vaikams nuo 6 iki 11 metų

Europos vaistų agentūra (EVA) pradėjo vertinti paraišką išplėsti vakcinos „Spikevax” nuo COVID-19 ligos vartojimą, įtraukiant papildomą indikaciją dėl skyrimo 6-11 metų vaikams.

Vakcina „Spikevax“ nuo COVID-19 ligos šiuo metu yra skirta vartoti 12 metų ir vyresniems asmenims. Vakcinos sudėtyje yra informacinė RNR (iRNR) molekulė, koduojanti instrukciją apie COVID-19 ligą sukeliančio SARS-CoV-2 viruso spyglio baltymo gamybą. Vakcina veikia paruošdama organizmą apsiginti nuo SARS-CoV-2 viruso.

EVA Žmonėms skirtų vaistų komitetas (CHMP) peržiūrės duomenis apie vakciną, įskaitant vykstančio klinikinio tyrimo, kuriame dalyvavo 6–11 metų vaikai, rezultatus, kad nuspręstų, ar galima praplėsti šios vakcinos indikaciją. Tikimasi kad išvadą bus galima padaryti per artimiausius du mėnesius.

Po to CHMP nuomonė bus perduota Europos Komisijai, kuri priims galutinį teisiškai privalomą sprendimą, taikomą visose ES valstybėse narėse.

Vakcina „Spikevax“ pirmą kartą buvo registruota ES 2021 metų sausio mėnesį. Daugiau informacijos apie vakciną rasite čia.

Daugiau informacijos  žr čia.

Paskutinis atnaujinimas: 2021-11-10 15:07:31