Naudingos nuorodos
EVA peržiūri naujus duomenis apie vaistinio preparato „Lagevrio“ (molnupiraviras) veiksmingumą gydant COVID-19 ligą

Atsižvelgdama į jau paskelbtas rekomendacijas, kurios skirtos padėti nacionalinėms institucijoms, apsispręsti dėl ankstyvo vaistinio preparato „Lagevrio“ (molnupiraviras) vartojimo prieš šį užregistruojant, EVA peržiūrės daugiau pagrindinio minėto vaisto tyrimo (MK-4482-002) duomenų.

Lapkričio mėnesį pateiktos rekomendacijos, atsižvelgiant į 5 straipsnio 3 dalies peržiūrą, buvo pagrįstos tarpinių šio tyrimo duomenų įvertinimu. Šie duomenys, pagrįsti informacija apie 762 tiriamuosius, parodė, kad vaistinis preparatas „Lagevrio“ sumažino COVID-19 liga sergančių žmonių, kurie labiau rizikavo susirgti sunkia ligos forma, hospitalizavimo ar mirties riziką nuo 14,1 % placebo (gydomojo poveikio neturinčio poveikio) grupėje iki 7,3 % vaistinio preparato „Lagevrio“ grupėje. Į tyrimą nebuvo įtraukti vakcinuoti žmonės.

Atnaujinti rezultatai, pagrįsti informacija apie 1 408 tiriamuosius, rodo, kad vaistinis preparatas „Lagevrio“ sumažino COVID-19 liga sergančių žmonių, kurie labiau rizikuoja susirgti sunkesne ligos forma, hospitalizavimo ar mirties riziką nuo 9,7 % placebo grupėje iki 6,8 % vaistinio preparato „Lagevrio“ grupėje.

Daugiau apie vaistą

Tai antivirusinis, per burną vartojamas vaistas, vadinamasis „viruso RNR polimerazės inhibitorius“, trukdantis gaminti virusų genetinę medžiagą (RNR). Tikimasi, kad molnupiraviras, trukdydamas SARS-CoV-2 RNR gamybai, neleis virusui daugintis žmogaus organizme.

Daugiau informacijos žr. čia.

Paskutinis atnaujinimas: 2021-12-14 16:38:14