Naudingos nuorodos
Pritarta remdesiviro – pirmojo vaisto, skirto gydyti COVID-19 ligą, registracijai

Šiandien Europos Komisija (EK), atsižvelgdama į 2020 metų birželio 25 d. Europos vaistų agentūros (EVA) Žmonėms skirtų vaistų komiteto (angl. Committe of Human Medicinal Products, CHMP) rekomendaciją, pritarė antivirusinio vaisto remdesiviro, skirto gydyti COVID-19 ligą, registracijai. Indikacija, kuriai skirtas remdesiviras, yra „gydyti Covid-19 ligą suaugusiems ir paaugliams nuo 12 metų, kuriems yra plaučių uždegimas ir reikia papildomo deguonies“. Vaisto pavadinimas yra „Veklury“

Remdesiviras yra viruso RNR polimerazės inhibitorius (vaistas, trukdantis gaminti virusinę genetinę medžiagą, neleidžiantis virusui daugintis), leidžiamas infuzijos būdu (lašinamas) į veną. Iš pradžių jis buvo sukurtas Ebolos viruso sukeltai ligai gydyti.

Remdesiviras yra pirmas vaistas, kurį Komitetas (angl. Committe of Human Medicinal Products, CHMP) rekomendavo registruoti Europos sąjungoje (ES). Remdesiviro veiksmingumo ir saugumo duomenys buvo įvertinti iškirtinai greitai, pasinaudojant tęstinės peržiūros procedūra (angl. rolling review), kuri skirta būtent tokioms skubioms situacijoms, kai duomenys vertinami tik jiems pasirodžius. Komitetas informaciją apie vaisto veiksmingumą ir saugumą pradėjo vertinti nuo 2020 m. balandžio 30 d.

EVA taip pat bendradarbiauja ir su kitų galimų vaistų COVID-19 ligai gydyti kūrėjais.

Daugiau informacijos rasite čia.
Paskutinis atnaujinimas: 2020-07-08 09:06:13