Naudingos nuorodos
EVA pradeda vertinti vaistinio preparato „RoActemra“ vartojimą hospitalizuotiems suaugusiems asmenims, sergantiems sunkia COVID-19 ligos forma

EVA pradėjo vertinti priešuždegiminį vaistą „RoActemra“ (tocilizumabą), kad galėtų išplėsti jo vartojimą įtraukiant hospitalizuotus  sunkia COVID-19 ligos forma sergančius suaugusius pacientus, kurie jau gydomi kortikosteroidais ir kuriems reikia deguonies terapijos ar dirbtinės plaučių ventiliacijos.

Vaistinis preparatas „RoActemra“ laikomas galimai tinkamu gydant COVID-19 ligą dėl gebėjimo  blokuoti interleukino-6, t.y. medžiagos, kurią organizmo imuninė sistema gamina reaguodama į uždegimą, veikimą. O tai yra labai svarbu kovojant su COVID-19.

EVA Žmonėms skirtų vaistų komitetas (angl. Committee of Human Medicinal Products, CHMP)  atliks skubų paraiškoje pateiktų duomenų, įskaitant keturių didelių atsitiktinių imčių tyrimų su pacientais, hospitalizuotais dėl sunkios COVID-19 ligos, rezultatų vertinimą, kad nuspręstų, ar galima išplėsti minėto vaistinio preparato indikaciją. CHMP nuomonė kartu su visais tolesnių tyrimų ir papildomos saugumo stebėsenos reikalavimais bus perduota Europos Komisijai, kuri priims galutinį sprendimą teisiškai galiojantį privalomą visose ES valstybėse narėse.

Daugiau informacijos žr. čia.Paskutinis atnaujinimas: 2021-08-18 11:26:10