Naudingos nuorodos
Primename, kad atidėtas terminas dėl įspėjimo signalų apie galimai falsifikuotus vaistus valdymo

Atkreipiame dėmesį, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dėl šalyje paskelbtos ekstremalios padėties yra atidėjusi terminą dėl vaistų pakuočių apsaugos priemonių tikrinimo ir įspėjimo signalų apie galimai falsifikuotus vaistus valdymo.


Privalomas pranešimų teikimas apie gautus įspėjimo signalus ir vaistinių preparatų pakuočių, dėl kurių gauti įspėjimo signalai, tiekimo ir pardavimo (išdavimo) sustabdymas, išskyrus atvejus, kai pagrįstai įtariama ar nustatoma, kad pakuotė yra ar gali būti falsifikuota, yra atidėtas ekstremalios situacijos metu ir papildomai 30 kalendorinių dienų, skaičiuojant nuo ekstremalios situacijos atšaukimo (pasibaigimo) dienos.

Šiuo laikotarpiu tiekėjai, vaistinės ir asmens sveikatos priežiūros įstaigos ir toliau turi tikrinti bei deaktyvinti tiekiamų, parduodamų (išduodamų) vaistinių preparatų pakuočių unikalius identifikatorius.

Atkreipiame dėmesį, kad šiuo laikotarpiu tiekėjai turi ypač rūpestingai vertinti naujų, dar nepatvirtintų tiekėjų siūlymus, pasitikrinti tokių tiekėjų licencijų ir geros gamybos ir (ar) platinimo praktikos pažymėjimų galiojimą EudraGMDP duomenų bazėje, užtikrinti tokių tiekėjų tinkamą patvirtinimą. Taip pat, būtina atkreipti papildomą dėmesį į nereceptinius vaistus (tokius, kaip paracetamolis), kurie neturi apsaugos priemonių.

SAM oficialų raštą dėl pereinamojo laikotarpio galite rasti čia.

Atnaujintas Gaires galima rasti čia.