Naudingos nuorodos
Dėl vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra nomegestrolio ar chlormadinono, saugumo

Europos vaistų agentūra (toliau – EVA) pradėjo vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra veikliųjų medžiagų nomegestrolio ar chlormadinono, peržiūrą. Šiuos vaistus galima vartoti atskirai arba kartu su kitomis veikliosiomis medžiagomis ginekologiniams sutrikimams, tokiems kaip amenorėja (menstruacijų nebuvimas) ir kitiems menstruacijų sutrikimams, kraujavimui iš gimdos, endometriozei (būklei, kai audinys panašus į gimdos gleivinę auga ne gimdoje) gydyti, esant krūtų jautrumui, kaip pakaitinė hormonų terapija arba kaip kontraceptikus.


Pakartotiną peržiūrą inicijavo Prancūzijos vaistų agentūra (ANSM), gavusi naujų duomenų iš dviejų Prancūzijoje atliktų epidemiologinių tyrimų, kuriuose dalyvavo moterys, vartojančios šiuos vaistus, siekiant ištirti meningiomos (galvos ir nugaros smegenų dangalų naviko) riziką. Šis navikas paprastai nėra piktybinis ir nelaikomas vėžiu, tačiau dėl savo lokalizacijos galvos arba nugaros smegenyse, meningiomos retais atvejais gali sukelti rimtų problemų.

EVA Farmakologinio budrumo ir rizikos vertinimo komitetas, atsižvelgdamas į šiuos naujus duomenis apie meningiomos riziką, išnagrinės visus turimus duomenis ir pateiks rekomendacijas, ar nomegestrolio ir chlormadinono turinčių vaistinių preparatų registracija turi būti pakeista visoje ES.

Daugiau informacijos žr. čia.