Naudingos nuorodos
Atnaujinta informacija apie molnupiravirą

Europos vaistų agentūra pradeda duomenų apie vaistą peržiūrą, siekdama paremti galimus nacionalinius sprendimus dėl ankstyvo šio vaisto vartojimo.

Europos vaistų agentūra (EVA) ir vaistų agentūrų vadovai (Heads of Medicines Agencies (HMA) sutarė, kad reikia papildomų rekomendacijų dėl COVID-19 ligos gydymo, atsižvelgiant į didėjantį užsikrėtimų ir mirčių nuo šios ligos skaičių visoje ES.

Šiuo tikslu EVA peržiūri turimus duomenis apie molnupiravirą (taip pat žinomą kaip MK 4482 arba Lagevrio), kad padėtų nacionalinėms institucijoms apsispręsti dėl šio vaisto vartojimo gydant COVID-19 ligą, prieš pritariant jo registracijai.

Nors šiuo metu vyksta išsami tęstinė šio vaisto duomenų peržiūra, EVA Žmonėms skirtų vaistų komitetas (CHMP) per trumpiausią įmanomą laikotarpį pateiks rekomendacijas visoje ES, kad padėtų nacionalinėms valdžios institucijoms nuspręsti dėl galimo ankstyvo šio vaisto vartojimo.

Molnupiraviras yra geriamasis vaistinis preparatas, skirtas gydyti COVID-19 ligą suaugusiems asmenims, jį kuria farmacinė kompanija „Merck Sharp & Dohme” kartu su „Ridgeback Biotherapeutics”.

Kaip vaistas veiks?

Tai antivirusinis, per burną vartojamas vaistas, vadinamasis „viruso RNR polimerazės inhibitorius“, trukdantis gaminti virusų genetinę medžiagą (RNR). Tikimasi, kad molnupiraviras, trukdydamas SARS-CoV-2 RNR gamybai, neleis virusui daugintis žmogaus organizme.

Daugiau informacijos žr. čia.
Paskutinis atnaujinimas: 2021-11-09 14:40:58