Naudingos nuorodos
EVA įvertins naujus tyrimo “Solidarity” duomenis

Europos vaistų agentūra (EVA) informuota, kad remdamasi naujausia metaanalize, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) atnaujino gaires, kuriomis patariama atsisakyti antivirusinio vaisto remdesiviro hospitalizuotiems pacientams, sergantiems COVID-19, neatsižvelgiant į ligos sunkumą.

Antivirusinis vaistas remdesiviras (vaisto pavadinimas „Veklury“) 2020 metų liepos mėnesį buvo registruotas ES.  Jo indikacija – gydyti Covid-19 ligą suaugusiems ir paaugliams nuo 12 metų, kuriems yra plaučių uždegimas ir reikia papildomo deguonies. Vaisto registracijai buvo pritarta remiantis NIAID-ACTT-1 tyrimo, atsitiktinių imčių, kontroliuojamo tyrimo, kuriame dalyvavo 1063 hospitalizuoti COVID-19 pacientai, rezultatais, sutrumpėjus sveikimo laikui, sumažinant pacientų praleistą laiką ligoninėje ar gydantis. Visa ši informacija buvo paskelbta EVA klinikinių duomenų svetainėje.

Prieš užregistruojant remdesivirą, EVA paprašė registruotojo pateikti papildomos informacijos apie vaistą, įskaitant duomenis apie jį vartojusių pacientų mirtingumą, kad būtų galima daryti išvadas apie remdesiviro veiksmingumą ir saugumą.

PSO rekomendacija dėl remdesiviro naudojimo gydant COVID-19 liga sergančius hospitalizuotus asmenis yra sąlyginė ir pagrįsta sisteminga keturių atsitiktinių imčių tyrimų, kuriuose dalyvavo 7 333 žmonės, hospitalizuoti dėl COVID-19, apžvalga ir metaanalize. Į metaanalizę buvo įtrauktas NIAID-ACTT-1 ir „Solidarumo“ tyrimas.

Originalų tekstą apie remdesivirą rasite paspaudę šią nuorodą.
Paskutinis atnaujinimas: 2020-11-24 16:25:29