Naudingos nuorodos
Naujienos
Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2020-03-20

Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

DUK apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vaistą (ĮNR)
2020-03-20

Kas stebi vaistų saugumą Lietuvoje?

Už vaistų saugumo stebėjimą yra atsakinga Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba). Tarnyba stebi vaistus ir, jeigu reikia,  imasi atitinkamų veiksmų, kad visuomenė būtų apsaugota.

VVKT įspėja: internetu vaistus, kurie neva gali išgydyti COVID-19 sukeltą infekciją, pardavinėja sukčiai
2020-03-20

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) kartu su Europos vaistų agentūra (EVA) įspėja, kad virtualioje erdvėje vis daugėja siūlymų įsigyti vaistų bei maisto papildų koronoviruso (COVID-19) sukeltai infekcijai gydyti bei jos profilaktikai. Primygtinai raginame žmones nepirkti neaiškios kilmės produktų, pristatomų kaip vaistai, neužsiimti savigyda, o dėl savo sveikatos bei gydymosi būdų karščiuojant, kosint ar jaučiant kitokius simptomus, konsultuotis tik su gydytojais.

Dvynių projektas Šiaurės Makedonijoje padėjo pagrindus tolimesniam bendradarbiavimui
2020-03-19

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) kartu su Centrine projektų valdymo agentūra užbaigė ES finansuojamą Dvynių projektą „Medicininių produktų teisės aktų suderinimas su ES teisės aktais ir pajėgumų juos įgyvendinti plėtra“ Šiaurės Makedonijoje.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2020-03-18

Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo atnaujinimo
2020-03-18

Informuojame, kad atnaujintas vaistinių preparatų Nebido (testosterono undekanoatas) 1000 mg/4 ml injekcinis tirpalas 4 ml N1 ir Gemcitabine Kabi (gemcitabinas) 38 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui 52,6 ml N1 tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Dėl vaistų pardavimo gyventojams karantino metu
2020-03-18

Siekiant išvengti masinio susibūrimo vietų, vaistinėms uždrausta karantino metu naudoti bet kokias pardavimų skatinimo priemones (akcijas, nuolaidų valandas ir kt.), kurios didina gyventojų srautus vaistinėse (išskyrus prekybą internetu).

Dėl „Pigiausių kompensuojamųjų vaistinių preparatų, kurių tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai yra laikinai sutrikęs“ sąrašo atnaujinimo
2020-03-18

Informuojame, kad VVKT svetainėje atnaujinti duomenys apie „Pigiausių kompensuojamųjų vaistinių preparatų, kurių tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai yra laikinai sutrikęs“

Padaugėjo apsinuodijimų dezinfekciniais skysčiais
2020-03-16

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) informuoja, kad nuo vasario pabaigos, kai šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) buvo paskelbta ekstremali padėtis, itin padaugėjo apsinuodijimų dezinfekciniais skysčiais.

Dėl ulipristalio acetato saugumo
2020-03-16

Europos vaistų agentūros (toliau – EVA) farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (toliau – PRAC) rekomendavo moterims nutraukti vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra 5 mg ulipristalio acetato (Esmya ir kitų generinių vaistų), vartojimą gimdos fibromai gydyti, kol vyksta saugumo duomenų peržiūra. Naujoms pacientėms negalima skirti šių vaistinių preparatų, kurių registracija bus laikinai sustabdoma visoje Europos Sąjungoje (kol bus vertinami turimi saugumo duomenys).

Dėl fluorouracilo, kapecitabino, tegafuro ir flucitozino saugumo
2020-03-16

Europos vaistų agentūros (toliau – EVA) farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (toliau – PRAC) rekomendavo pacientus ištirti dėl fermento dihidropirimidino dehidrogenazės (DPD) stokos prieš pradedant gydyti vėžį vaistiniais preparatais, kurių sudėtyje yra fluorouracilo, vartojamų injekcijomis ar infuzijos būdu, ir susijusiais vaistais kapecitabinu ir tegafuru, kurie organizme virsta fluorouracilu.

Dėl 2020 m. kovo 3 d. Europos Komisijos sprendimo
2020-03-13

2020 m. kovo 3 d. Europos Komisija priėmė sprendimą dėl žmonėms skirtų vaistų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos olanzapino, registracijos pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2001/83/EB 107e straipsnį.

Dėl 2020 m. vasario 28 d. Europos Komisijos sprendimo
2020-03-13

2020 m. vasario 28 d. Europos Komisija priėmė sprendimą dėl žmonėms skirtų vaistų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos pramipeksolio, registracijos pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2001/83/EB 107e straipsnį.

Šiaurės Makedonijos Vaistų ir medicinos prietaisų agentūros atstovai dalyvavo Lietuvoje vykusiose geros klinikinės praktikos inspekcijose
2020-03-03

2020 m. vasario 24-26 dienomis Valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje (VVKT) lankėsi Šiaurės Makedonijos Vaistų ir medicinos prietaisų agentūros atstovai. Vizito tikslas buvo susipažinti, kaip Lietuvoje atliekamos geros klinikinės praktikos inspekcijos.

Pareiškėjų dėmesiui!
2020-02-21

2020 m. Lietuva, kaip referencinė valstybė, planuoja dalyvauti 10 decentralizuotų procedūrų (DP). Šiuo metu dar yra galimybė priimti paraiškas.

Licencijos vykdyti farmacinę veiklą nuo šiol bus išduodamos greičiau
2020-02-20

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) pasirašė sutartis su Informatikos ir ryšių departamentu prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (IRD). Nuo šiol visa informacija apie nepriekaištingą asmenų reputaciją, kurios reikia norint išduoti licenciją vykdyti farmacinę veiklą,  bus gaunama operatyviau bei paprasčiau.

Dėl vaistinių preparatų, kuriems jau gali būti taikoma „sunset clause“ sąlyga
2020-02-18

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, vadovaudamasi turimais rinkos stebėsenos duomenimis, sudarė Lietuvoje registruotų vaistinių preparatų sąrašą, kurie daugiau kaip trejus metus nebuvo tiekiami Lietuvos rinkai.

Dėl ciproterono saugumo
2020-02-18

Europos vaistų agentūros Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (toliau – PRAC)  rekomendavo vaistinius preparatus, kurių sudėtyje yra ciproterono (paros dozė 10 mg ar daugiau), vartoti nuo androgenų priklausomoms būklėms, tokioms kaip hirsutizmas (per didelis plaukų augimas), alopecija (plaukų slinkimas), aknė (spuogai) ir seborėja (pernelyg riebi oda), gydyti tik tuomet, jeigu kitos gydymo galimybės, įskaitant gydymą mažesnėmis dozėmis, buvo nesėkmingos. Pradėjus veikti didesnėms dozėms, vaistinio preparato dozę reikia palaipsniui mažinti iki mažiausios veiksmingos dozės.

<- Atgal 1 ... 37 38 39 40 41 42 Pirmyn ->